NOVINKA Čištění DPF / FAP ultrazvukem

Pokud máte problémy s filtrem pevných částic DPF / FAP u Vašeho vozu a nechcete zbytečně platit za nový filtr a ani si ho nechcete nechat z Vašeho vozu odstranit, což je mimochodem nelegální a také riskujete, že neprojdete emisemi, pak nás neváhejte kontaktovat. 

 

Narozdíl od jiných firem, které provádějí čištění různým vypalováním, profukováním, proplachováním nebo jinými tajnými "patentovanými" způsoby, které jsou přinejmejším podezřelé, my filtry čistíme v poloatutomatickém stroji na čištění filtrů pevných částic, který je přímo určený pro tento proces. Mimochodem proces regenerace vypalováním při cca 800°C součastně s profouknutím probíhá přímo ve voze a pokud tento proces regenerace selže, nemůže účině zafungovat ani mimo vůz. A také pozor na metody vypalováním při teplotě vyšší než 800°C, mohou nevratně poškodit keramiku filtru. Také různé proplachování wapkou nebo jinými motodami může nenávratně poškodit Váš filtr.
 

Protože máme mnohaleté zkušenosti s čištěním turbodmychadel a také DPF filtrů, podíleli jsme se na vývoji poloautomatického stroje, pro přímé čištění DPF a FAP filtrů pevných částic. Čištění probíhá v několika cyklech přímo řízených počítačem. Součástí procesu čištění je i měření průchodnosti filtru s protokolem. 

Testovali jsme tuto metodu více než 2 roky a nyní můžeme tuto službu nabídnout i Vám. Tato metoda je jedinečná, velmi účiná a šetrná k vnitřní konstrukci filtrů, protože nedeformuje vnitřní strukturu mřížky filtru a hlavně nerozpouští drahé kovy potřebné ke správné funkci filtru jako u jiných metod čištění. A také není nutno filtr otevírat, řezat a znovu svářet, vše je zkontrolováno hloubkovou digitální video sondou. 

Pozor také na neoriginální filtry, které jsou někdy za velmi výhodné ceny, zkušenosti s těmito filtry jsou takové, že buď ve velké míře propouští částice (velká kouřivost) nebo se naopak velmi rychle ucpávají. Proto je vždy lepší použít starší vyčištěný Originální DPF filtr než nový neoriginální filtr !!

 

 

Jak to funguje

Nejlepší možností je přivézt nebo poslat vyndaný filtr pevných částic k nám. Samozřejmě můžete po dohodě přivézt i celé auto. Po vyčištění, což je zpravidla do druhého dne ( záleží na vytíženosti ) odesíláme zpět k montáži. U některých vozů je po montáži nutné spustit regeneraci. Dále doporučujeme udělat výměnu oleje za olej vhodný pro motory s filtry pevných částic.
Jednoduché ale účiné.

 

Ceny a záruka

Cena za vyčištění DPF / FAP filtrů pevných částic je jednotná pro všechny značky osbních automobilů do 2.0L  - 5.900,- 
Příplatek za Expresní vyčištění na počkání cca.2-3hod. +1.500,-
Cena za větší filtry např. dodávek a nákladních aut určujeme individuálně dle velikosti.
Na vyčištění poskytujeme záruku na funkci, pokud po vyčištění bude průchodnost filtru míň než 95% vracíme peníze za čištění + 1.000,- navíc jako odškodné.
Od nás to opravdu funguje !
 
Podmínky pro správnou funkci DPF :
 • Originální DPF filtr (druhovýroba nefunguje)
 • správná funkce turbodmychadla
 • správná funkce vstřikovačů, čerpadla a celého palivového systému
 • motor v pořádku (správná komprese, žádný únik oleje do spalovacího prostoru - písty + kroužky OK) 
 • správná funkce EGR ventilu
 • funkční všechny čidla a senzory (teplotní cidla, lambda sonda, tlakové čidla)
 • dokonale těsný sací systém motoru (hadice, intercoler, svody)
 • funkční termostat
 • funkční žhavicí svíčky
 • funkční a vždy doplněný systém vstřikování aditiv (pokud je tímto vůz vybaven)
 • používání správného oleje
 • a v neposlední řadě správný styl jízdy, krátké trasy se studeným motrem a časté přerušování probíhajících regenerací, filtr ucpávají !!

 

Pro firmy

Pro firmy nabízíme možnost přednostního čištění, ještě ten týž den.
Již se nemusíte obávat, že po složité montáži to nebude fungovat a tak ušetříte vašim zákazníkům i sobě nemalé peníze.
Navíc touto službou získáte větší důvěru vašich nových i stávajících zákazníků + další zakázky související s toto opravou.
Vhodné i pro autorizované servisy. 
Dále nabízíme možnost prodeje tohoto stroje vč. zaškolení a servisu. Vhodné pro servisy, které se zabývají touto problematikou čím dál častěji. Pro více info o funkci a ceně tohoto stroje nás kontaktujte.